Petr Koronthály
  
Aktuality
Mám toho teď nad hlavu :o

Koncerty
Nejbližší koncerty:
1.12.2018 od 18.00 v Jihlavě zazní Hymni adventuales.
O Velikonocích 2019 by se u sv. Mikuláše v Praze měla provádět
Křížová cesta
a v rámci festivalu Dvořákova Příbram 2019 by měla zaznít Suita pro smyčcový orchestr.

Životopis

Narodil jsem se 26.11.1985 v Praze. Zde jsem absolvoval nejprve základní a poté i střední školu - Arcibiskupské gymnázium v Korunní ulici. Během svých studií jsem také působil v několika různých kapelách jako kytarista. Vystudoval jsem Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, kde jsem získal titul bakalář v oboru Obecná matematika. Současně s tím jsem vystudoval klasickou skladbu na Pražské konzervatoři u prof. O. Kvěcha. Z úspěchů poslední doby stojí za zmínku ocenění ve skladatelské soutěži Generace 2010, které jsem získal za svoji skladbu Variace na lidovou píseň pro komorní orchestr.
V soutěži Opava Cantat 2014 jsem získal první místo v kategorii ženských sborů za Husičku divokou a třetí místo v kategorii sborů smíšených za Salve Regina.
V roce 2016 jsem vyhrál skladatelskou soutěž Stonavská Barborka se skladbou Missa pro sex vocibus feminorum, která se téhož roku umístila i jako třetí v Mezinárodní skladatelské soutěži v Jihlavě. Stonavskou Barborku jsem vyhrál i roku 2018 a to se skladbou Responsoria tenebrorum a téhož roku se dočkala úspěchu i má instrumentální tvorba. Suita pro smyčcový orchestr zvítězila v soutěži Dvořákova Příbram 2018.

V současnosti se věnuji skladbě, aranžmá a čtyřleté působení ve sboru Piccolo coro e Piccola orchestra pod vedením Marka Valáška zúročuji tím, že vedu dva sbory a to komorní sbor Lumen Pacov a Dech Vlašim.